Niepubliczne Przedszkole z oddziałami integracyjnymi im. św. Jana Pawła II w Łukowicy

Kadra Pedagogiczna oraz personel przedszkola

Choć najważniejsze w naszym przedsięwzięciu są dzieci,
to z całą pewnością nie bez znaczenia są osoby, które nad nimi sprawują opiekę.
Dlatego dbamy o to, by dobór osób zatrudnionych w naszym przedszkolu był wzorem dla innych.

Zespół Przedszkola im. św. Jana Pawła II tworzą osoby młode, wysoko wykształcone, kreatywne, pełne pasji i optymizmu. Nasi nauczyciele są profesjonalistami, posiadają dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie edukacji przedszkolnej.
W swojej pracy, wykorzystują najnowsze koncepcje i metody, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie.
Wszyscy nasi nauczyciele posiadają, wymagane przez MEN, uprawnienia zawodowe niezbędne do pracy w placówkach przedszkolnych oraz kwalifikacje i kompetencje do prowadzenia zajęć dodatkowych.
W swojej pracy realizują program edukacyjny zgodny z nową podstawa programową.

W skład zespołu sprawującego opiekę nad dziećmi wchodzą zatem doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin:

Dyrektor ds. nadzoru pedagogicznego / Właściciel – mgr Anna Trystuła
e-mail: anna44@interia.pl / przedszkolejanapawla2lukowica@gmail.com
tel.: 504405878

Ukończyła Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie na kierunku Pedagogika społeczno-opiekuńcza.
Posiada także ukończone studia na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna z muzyką, Ekonomia – Fundusze Unijne w rozwoju regionalnym i lokalnym oraz studia podyplomowe: Zarządzanie oświatą na Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu.
Wieloletnie doświadczenie na stanowisku nauczyciel wychowawca, nauczyciel muzyki, nauczyciel rytmiki i tańca pozwoliły zdobyć bogate doświadczenie w danym zakresie oraz przyglądnąć się prawidłowemu funkcjonowaniu wielu przedszkoli.
Dzięki pracy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy oraz w Nowosądeckim Inkubatorze Przedsiębiorczości legitymuje się kilkunastoletnim doświadczeniem samorządowym.
Dysponuje odpowiednim doświadczeniem zawodowym, posiada kompetencje menadżerskie do zarządzania zespołem oraz wiedzę specjalistyczną wymaganą na powyższym stanowisku.
Wolne chwile poświęca na podróże, góry, rozwój taneczny, grę na instrumentach muzycznych, czytanie książek oraz pobyt z bliskimi.


Nauczyciel Wychowawca – mgr Jolanta Ogrodzka

Absolwentka edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Ukończyła również studia magisterskie w Staropolskiej Szkole Wyższej w Myślenicach na kierunku Pedagogika specjalność Edukacja Wczesnoszkolna i przedszkolna. Ukończyła wiele kursów, szkoleń i warsztatów, m.in. kurs wychowawcy wypoczynku, szkolenie dotyczące aktywnych metod pracy z dzieckiem ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi, kreatywnych technik plastycznych w edukacji i terapii dzieci i młodzieży oraz tytuł trenera I stopnia Sensoplastyka ®
Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła podczas pracy w niepublicznym przedszkolu ekologicznym w Krakowie jako wychowawcza oraz realizując „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” w ramach Projektu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Ponadto ukończyła Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu. W pracy z dziećmi dużą rolę przykłada do edukacji plastycznej, która rozwija dziecko w wielu aspektach, a także wyzwala w nich kreatywność i wyobraźnię.
Każdy wolny czas spędza chodząc po górach, głównie po szlakach Bieszczadzkich i Beskidu Wyspowego.


Nauczyciel Wychowawca – mgr Jolanta Kaja

Absolwentka Historii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ukończyła również studia podyplomowe w Akademii Ignatianum w Krakowie na kierunku Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła pracując zarówno w szkołach, jak i w przedszkolu. Jest osobą cierpliwą i opanowaną. Uśmiech na twarzy dziecka daje jej energię do dalszego rozwoju i doskonalenia. Jest przekonana o tym, że dzieci są niepowtarzalne, każde z nich jest inne i wiele można się od nich nauczyć. Prywatnie mama trójki dzieci. W wolnym czasie lubi chodzić po górach, czytać książki, spędzać czas w rodzinnym gronie.


 

Nauczyciel Wychowawca – mgr Karolina Dąbrowska

Z pasji i wykształcenia pedagog. Wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz w Staropolskiej Wyższej Szkole w Myślenicach. Swoje kilkuletnie doświadczenie zdobyła podczas pracy w żłobku i placówkach przedszkolnych w Krakowie.

Organizatorka zbiórek charytatywnych oraz współorganizatorka akcji #wdomusięnienudzę. Stawia na swój rozwój zawodowy i osobisty, ma na koncie kilka szkoleń pozwalających na ulepszenie swojej pracy i rozwijanie zainteresowań. Jest osobą energiczną i komunikatywną, kochającą ludzi.
Szczególną radość i satysfakcję daje jej praca z najmłodszymi. Interesuje się rozwojem społeczno-emocjonalnym dzieci.  Uwielbia podróże, a codzienny kontakt z dziećmi dostarcza jej niezliczoną ilość przygód oraz motywacji.
Nie lubi nudy, dlatego każdego dnia stara się wykorzystać swój potencjał, aby nigdy się nie pojawiała.
Uważa, że dzieci pozawalają nam rozwijać swoją kreatywność i uczą tego, czego nie nauczą nas dorośli. Wraz z dziećmi uwielbia tworzyć prace plastyczne i techniczne podczas których wszyscy świetnie się bawią. Obowiązkowym punktem dnia przedszkolaka jest spacer, który zaspokaja nie tylko potrzebę ruchu dziecka ale i dostarcza nowych wiadomości o świecie.
W życiu prywatnym kocha podróże oraz gotowanie.


 

Nauczyciel Wychowawca – mgr Renata Kula

Jej praca jest jej pasją i spełnionym marzeniem z dzieciństwa. Jako mała dziewczynka uwielbiała bawić się w szkołę, a na pytanie: „Kim będziesz w przyszłości?” bez zastanowienia odpowiadała: nauczycielką! I pomimo upływu lat, jej odpowiedź wciąż pozostaje niezmienna.
Ukończyła studia magisterskie i licencjackie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z diagnozą i terapią pedagogiczną oraz dodatkowo kolejne studia licencjackie na kierunku Pedagogika specjalna o specjalności oligofrenopedagogika na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Szczególnie bliskie są jej zagadnienia związane ze spektrum autyzmu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała jako nauczyciel wspomagający w przedszkolu integracyjnym oraz wolontariusz w przedszkolu specjalnym gdzie prowadziła sesje zabawowe z dziećmi. Wciąż wzbogaca swoją wiedzę i umiejętności biorąc aktywny udział w wielu kursach, np. Sensoraki. Jak wspierać rozwój integracji sensorycznej u dzieci?,  ImproVszkole – nauczanie poprzez doświadczenia artystyczne.
Fascynują ją podróże i poznawanie nowych miejsc. Pasjonuje się również teatrem, z którym będzie chciała zapoznać swoich podopiecznych


Nauczyciel prowadzący dodatkowe zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju – terapeuta pedagogiczny.

-mgr Karolina Syktus

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu – specjalność ” Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną – I stopień. Ukończyła również Akademię Nauk Stosownych w Nowym Sączu – specjalność „Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna” – II stopień. Doświadczenie zdobyła podczas pracy w przedszkolu w Podegrodziu oraz Łukowicy. Obecnie pracuje również jako nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz terapeuta pedagogiczny w Szkole Podstawowej w Jastrzębiu. Posiada również zdolności z zakresu organizowania czasu wolnego (ukończony kurs animatora zabawy). Dodatkowo ma na swoim koncie kilka szkoleń dotyczących pracy z dziećmi.

Praca jest dla niej pasją. Tworzenie wyjątkowych miejsc, które pozwalają rozwijać się innym, stało się jej życiowym celem. Ogromną radość przynoszą jej sukcesy, które odnoszą dzieci, ich radość, uśmiech, szczerość, odkrywanie talentów. Uważa, że każde nawet najmniejsze zwycięstwa są motorem do dalszego działania. Stawia na nieustanny rozwój oraz zdobywanie nowych umiejętności.

W wolnym czasie lubi podróżować, odkrywać nowe miejsca, czytać, spędzać czas z rodziną.


Pomoc nauczyciela – Justyna Biedroń

Jest studentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim/ Filia Limanowa. Posiada Kurs Asystenta Nauczyciela Przedszkola z elementami pierwszej pomocy. Doświadczenie zawodowe zdobyła podczas praktyk studenckich w przedszkolach i szkołach podstawowych oraz pracując jako niania. W swojej pracy za cel stawia sobie poznanie indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Praca z dziećmi daje jej ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia. Uwielbia w dzieciach ich ciągłą chęć odkrywania świata, a praca w przedszkolu daje jej możliwość odkrywania razem z nimi nowych i ciekawych rzeczy. Największe zainteresowanie związane z dzieckiem to jego emocje. Twierdzi, że jej spokojne i wrażliwe podejście pomaga to odkryć. W swojej pracy podąża za słowami Janusza Korczaka: „Aby zrozumieć dziecko i jego świat, trzeba na ten świat spojrzeć jego oczyma i z jego perspektywy”. Jest przekonana, że praca w przedszkolu da świetne doświadczenie i przygotowanie do zawodu nauczyciela. Wolny czas chętnie spędza na zwiedzaniu nowych miejsc, spacerach czy słuchaniu muzyki.


Pomoc nauczyciela – Wioleta Tokarz

Ukończyła szkołę branżową i trzy letnie praktyki. Jest osobą energiczną, uśmiechniętą, lubiącą nowe wyzwania. Jej pasją jest sport, muzyka, podróże. Uwielbia spędzać czas z dziećmi.


Pomoc nauczyciela – mgr Ewelina Cięciel-Bober

Ukończyła Wyższą Szkolę Biznesu w Nowym Sączu uzyskując tytuł magistra ds. zarządzania administracją publiczną. Zamiłowanie do pracy z dziećmi narodziło się dzięki długoletniej pracy w przedszkolu, co doprowadziło ją do podjęcia następnego kierunku studiów magisterskich w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim na wydziale Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Posiada szkolenia z zakresu edukacji muzycznej oraz melorytmicznej koncepcji nauki czytania. Jest osobą energiczną i ciepłą, lubiącą spędzać czas dziećmi na wspólnej zabawie oraz spacerach. W życiu prywatnym jest kochającą żoną oraz mamą. Jej pasa to spędzanie czasu z rodziną, wycieczki rowerowe oraz czytanie.


Pomoc Nauczyciela – Agata Tokarczyk

Ukończyła 4 letnie Technikum gastronomiczne specjalność “cukiernik”, następnie ukończyła szkołę policealną o kierunku “Opiekunka Dziecięca”. Posiada Kurs Pierwszej Pomocy. Obecnie uczęszcza na kursy florystyczne. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła podczas pracy jako niania oraz podczas praktyk, które odbywała właśnie w naszym przedszkolu. Jej pasją są podróże i taniec. W wolnym czasie ogląda filmy oraz słucha muzyki. Uwielbia spędzać czas z dziećmi, chwile te sprawiają jej wiele radości. Lubi poznawać nowe miejsca, osoby oraz uwielbia zdobywać nowe doświadczenia.


Nauczyciel gimnastyki korekcyjnej – mgr Ewa Bugańska

mgr Ewa Bugańska- fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu. Posiada studia podyplomowe- Integracja sensoryczna oraz Przygotowanie Pedagogiczne. Pracę w zawodzie rozpoczęła w 2016 r. od tego czasu stale poszerzając swoją wiedzę i doświadczenie. Prowadzi terapię dzieci z wadami postawy, zaburzeniami przetwarzania sensorycznego oraz zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. Prywatnie żona i mama dwójki dzieci.


Nauczyciel języka angielskiego – mgr Anna Śmiałek

Nauczycielka języka angielskiego, prowadząca szkołę Easy English Anna Śmiałek. Absolwentka kierunku filologia angielska z językiem rosyjskim Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Ukończyła również studia magisterskie na kierunku metodyki nauczania języka angielskiego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała w szkołach publicznych, językowych i przedszkolach na terenie powiatu limanowskiego oraz nowosądeckiego. W trakcie studiów i po studiach licencjackich pracowała również w College of International Education (CIE) w Oxfordzie w Wielkiej Brytanii gdzie prowadziła kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych z całego świata. Ponadto pracowała z młodszymi podopiecznymi jako asystent nauczyciela w Small World Montessori w miejscowości Kennington, Anglia. W latach 2016-2018 pełniła funkcję wychowawcy i lektora języka angielskiego na letnich obozach językowych. Doświadczenie to wzbogaciło ją o szereg cennych umiejętności i odświeżyło podejście do nauczania. Cechuje ją elastyczność pracy oraz umiejętność dostosowania się do indywidualnych potrzeb ucznia. W pracy z dziećmi dużą rolę przykłada do przyjaznej atmosfery, zastosowania gier i urozmaicania zajęć. Pani Ania jest niezwykle entuzjastycznie nastawiona do nauczania języka i bardzo angażuje się w swoją pracę. Jest otwarta na ludzi i nowe wyzwania.


logopeda – mgr Maria Gamoń

logopeda, oligofrenopedagog, specjalista w zakresie diagnozy i terapii pedagogicznej


Psycholog – mgr Mikołaj Stokłosa


Pozostały personel przedszkola:

Pomoc kuchenna – Elżbieta Witecka

Ukończyła liceum zawodowe oraz policealne studium agrobiznesu. Prowadzi wraz z mężem gospodarstwo sadownicze. Matka dwóch synów. Jest osobą energiczną, komunikatywną lubiącą nowe wyzwania. Jej pasją jest gotowanie, szycie, prace w ogrodzie i czytanie książek. Cierpliwa, pogodna, łatwo nawiązująca nowe znajomości, lubiąca spędzać czas z dziećmi.


Szanowny użytkowniku! W ramach witryny stosujemy pliki cookie, aby móc świadczyć Ci usługi na najwyższym poziomie. Pliki cookie z naszej witryny internetowej nie gromadzą żadnych Twoich danych osobowych. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie.