Niepubliczne Przedszkole z oddziałami integracyjnymi im. św. Jana Pawła II w Łukowicy

Kadra Pedagogiczna oraz personel przedszkola

Choć najważniejsze w naszym przedsięwzięciu są dzieci,
to z całą pewnością nie bez znaczenia są osoby, które nad nimi sprawują opiekę.
Dlatego dbamy o to, by dobór osób zatrudnionych w naszym przedszkolu był wzorem dla innych.

 

Zespół Przedszkola im. św. Jana Pawła II tworzą osoby młode, wysoko wykształcone, kreatywne, pełne pasji i optymizmu.Nasi nauczyciele są profesjonalistami, posiadają dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie edukacji przedszkolnej.
W swojej pracy, wykorzystują najnowsze koncepcje i metody, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie.
Wszyscy nasi nauczyciele posiadają, wymagane przez MEN, uprawnienia zawodowe niezbędne do pracy w placówkach przedszkolnych oraz kwalifikacje i kompetencje do prowadzenia zajęć dodatkowych.
W swojej pracy realizują program edukacyjny zgodny z nową podstawa programową.

 

 

W skład zespołu sprawującego opiekę nad dziećmi wchodzą zatem doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin:

 

Dyrektor ds. nadzoru pedagogicznego / Właściciel – mgr Anna Trystuła
e-mail: anna44@interia.pl / przedszkolejanapawla2lukowica@gmail.com
tel.: 504405878

 

Ukończyła Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie na kierunku Pedagogika społeczno-opiekuńcza.
Posiada także ukończone studia na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna z muzyką oraz Ekonomia – Fundusze Unijne w rozwoju regionalnym i lokalnym.
Wieloletnie doświadczenie na stanowisku nauczyciel wychowawca, nauczyciel muzyki, nauczyciel rytmiki i tańca pozwoliły zdobyć bogate doświadczenie w danym zakresie oraz przyglądnąć się prawidłowemu funkcjonowaniu wielu przedszkoli.
Dzięki pracy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy oraz w Nowosądeckim Inkubatorze Przedsiębiorczości legitymuje się kilkunastoletnim doświadczeniem samorządowym.
Dysponuje odpowiednim doświadczeniem zawodowym, posiada kompetencje menadżerskie do zarządzania zespołem oraz wiedzę specjalistyczną wymaganą na powyższym stanowisku.
Wolne chwile poświęca na podróże, góry, rozwój taneczny, grę na instrumentach muzycznych, czytanie książek oraz pobyt z bliskimi.


 

 

Nauczyciel Wychowawca – mgr Renata Kula

 

Jej praca jest jej pasją i spełnionym marzeniem z dzieciństwa. Jako mała dziewczynka uwielbiała bawić się w szkołę, a na pytanie: „Kim będziesz w przyszłości?” bez zastanowienia odpowiadała: nauczycielką! I pomimo upływu lat, jej odpowiedź wciąż pozostaje niezmienna.
Ukończyła studia magisterskie i licencjackie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z diagnozą i terapią pedagogiczną oraz dodatkowo kolejne studia licencjackie na kierunku Pedagogika specjalna o specjalności oligofrenopedagogika na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Szczególnie bliskie są jej zagadnienia związane ze spektrum autyzmu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała jako nauczyciel wspomagający w przedszkolu integracyjnym oraz wolontariusz w przedszkolu specjalnym gdzie prowadziła sesje zabawowe z dziećmi. Wciąż wzbogaca swoją wiedzę i umiejętności biorąc aktywny udział w wielu kursach, np. Sensoraki. Jak wspierać rozwój integracji sensorycznej u dzieci?,  ImproVszkole – nauczanie poprzez doświadczenia artystyczne.
Fascynują ją podróże i poznawanie nowych miejsc. Pasjonuje się również teatrem, z którym będzie chciała zapoznać swoich podopiecznych.


 

 
Nauczyciel Wychowawca – mgr Karolina Dąbrowska

 

Z pasji i wykształcenia pedagog. Wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz w Staropolskiej Wyższej Szkole w Myślenicach. Swoje kilkuletnie doświadczenie zdobyła podczas pracy w żłobku i placówkach przedszkolnych w Krakowie.

Organizatorka zbiórek charytatywnych oraz współorganizatorka akcji #wdomusięnienudzę. Stawia na swój rozwój zawodowy i osobisty, ma na koncie kilka szkoleń pozwalających na ulepszenie swojej pracy i rozwijanie zainteresowań. Jest osobą energiczną i komunikatywną, kochającą ludzi.
Szczególną radość i satysfakcję daje jej praca z najmłodszymi. Interesuje się rozwojem społeczno-emocjonalnym dzieci.  Uwielbia podróże, a codzienny kontakt z dziećmi dostarcza jej niezliczoną ilość przygód oraz motywacji.
Nie lubi nudy, dlatego każdego dnia stara się wykorzystać swój potencjał, aby nigdy się nie pojawiała.
Uważa, że dzieci pozawalają nam rozwijać swoją kreatywność i uczą tego, czego nie nauczą nas dorośli. Wraz z dziećmi uwielbia tworzyć prace plastyczne i techniczne podczas których wszyscy świetnie się bawią. Obowiązkowym punktem dnia przedszkolaka jest spacer, który zaspokaja nie tylko potrzebę ruchu dziecka ale i dostarcza nowych wiadomości o świecie.
W życiu prywatnym kocha podróże oraz gotowanie.


 

 

Nauczyciel Wychowawca – mgr Jolanta Ogrodzka

 

Absolwentka edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Ukończyła również studia magisterskie w Staropolskiej Szkole Wyższej w Myślenicach na kierunku Pedagogika specjalność Edukacja Wczesnoszkolna i przedszkolna. Ukończyła wiele kursów, szkoleń i warsztatów, m.in. kurs wychowawcy wypoczynku, szkolenie dotyczące aktywnych metod pracy z dzieckiem ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi, kreatywnych technik plastycznych w edukacji i terapii dzieci i młodzieży oraz tytuł trenera I stopnia Sensoplastyka ®
Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła podczas pracy w niepublicznym przedszkolu ekologicznym w Krakowie jako wychowawcza oraz realizując „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” w ramach Projektu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Ponadto ukończyła Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu. W pracy z dziećmi dużą rolę przykłada do edukacji plastycznej, która rozwija dziecko w wielu aspektach, a także wyzwala w nich kreatywność i wyobraźnię.
Każdy wolny czas spędza chodząc po górach, głównie po szlakach Bieszczadzkich i Beskidu Wyspowego.


 

 

Nauczyciel Wychowawca – lic. Aleksandra Mamak

 

Zawód nauczyciela wybrała nie bez kozery- odkąd sięga pamięcią chciała się spełniać w tym zawodzie. Absolwentka wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej na Wyżej Szkole Nauk Społecznych Pedagogium w Warszawie. Kontynuuje swoją ścieżkę edukacyjna, starając się o tytuł magistra na Uniwersytecie Rzeszowskim z filią w Limanowej. Doświadczenie zdobywała podczas pracy na stanowisku pomocy nauczyciela w przedszkolu na terenie powiatu limanowskiego. Jest osobą uśmiechniętą, energiczną i empatyczną. Z nią dzieci nigdy się nie nudzą, często śpiewają, tańczą i tworzą ciekawe prace plastyczne, od czasu do czasu razem coś upichcą. Jest osobą łatwo nawiązującą kontakty. Rozwój osobisty to ważny element jej życia, nie boi się podejmować wyzwań, praca z dziećmi to dla niej spełnienie marzeń. Od zawsze powtarza, że nie ma nic cudowniejszego niż możliwość kształtowania młodych charakterów. Kocha zwierzęta i gotowanie. W wolnym czasie lubi czytać książki, chodzić na długie spacery oraz grać w koszykówkę.


 

 

Nauczyciel Wychowawca – lic. Aleksandra Bobak

 

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu na kierunku Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. Doświadczenie zdobywała jako wolontariusz w Samorządowym Przedszkolu „Miś Uszatek” w Łukowicy oraz w ramach praktyk zawodowych na studiach. Praca z dziećmi to dla niej możliwość ciągłego rozwoju, a także dobrej zabawy. Na swoich zajęciach chętnie wprowadza zabawy muzyczne oraz elementy dramy, bardzo istotne dla harmonijnego rozwoju dziecka. Wolny czas poświęca na grę na instrumentach, taniec i śpiew, a także wycieczki górskie i lekturę.


 

Pomoc nauczyciela – lic. Ewelina Cięciel-Bober

 

Pani Ewelina to absolwentka ZSOiZ w Limanowej.
Obecnie studiuje na WSB w Nowym Sączu.
Od września 2018 roku pracuje w przedszkolu na stanowisku: pomocnik nauczyciela / wychowawcy klasy.
Ukończyła szkolenie z zakresu: Melorytmicznej koncepcji wspomagania nauki czytania oraz edukacji muzycznej.
Pasja to pogłębianie wiedzy z zakresu języka angielskiego, rysunek zwłaszcza ołówkiem oraz fotografia.
Wolny czas spędza aktywnie jeżdżąc na rowerze.


 

 

Nauczyciel języka angielskiego – mgr Joanna Król

 

Jest nauczycielką języka angielskiego i od kilku lat ma przyjemność pracować z dziećmi i młodzieżą.
Absolwentka filologii angielskiej na PWSZ w Nowym Sączu oraz Uniwersytecie Pedagogicznym
w Krakowie.
Z dużym zaangażowaniem szuka nowych pomysłów i sposobów jak zachęcić do nauki nawet tych najmłodszych.
Interesuję się nie tylko językiem angielskim ale i kulturą oraz polityką krajów anglojęzycznych.


 

 

Logopeda, neurologopeda – mgr Kinga Zając

 

Pracę w zawodzie rozpoczęła w 2014 roku, od tego czasu stale poszerzając swoją wiedzę i doświadczenie. Bierze udział w licznych szkoleniach. Prowadzi prywatny gabinet logopedyczny.
Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi z Autyzmem, zespołem Aspergera, zespołem Downa, alalią, opóźnionym rozwojem mowy, wadami wymowy, wadami genetycznymi, niepełnosprawnością intelektualną oraz z dziećmi niesłyszącymi. Prowadzi.
Prowadzi również terapię dzieci z dysleksją, jąkającymi się oraz zajęcia z nauki czytania metodą sylabową oraz terapię ręki.
Prywatnie mama dwójki dzieci.
Logopedia to jej wielka pasja.


 

 

Fizjoterapeuta – mgr  Ewa Bugańska

 

Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Fizjoterapia. Jest także absolwentką Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu na kierunku Turystyka i rekreacja ze specjalnością Rekreacja ruchowa. W 2019 r. zdobyła kwalifikacje pedagogiczne w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. W zawodzie pracuje od 2017 r. Doświadczenie zdobyła pracując w ośrodkach fizjoterapii w Limanowej oraz w Kamienicy.

Ukończyła liczne szkolenia zawodowe. Pracuje głównie z dziećmi diagnozując wady postawy i dobierając odpowiednią terapię. Interesuje się rehabilitacją pediatryczną, a także tematyką zaburzeń integracji sensorycznej. Prowadziła gimnastykę korekcyjną w kilku placówkach przedszkolnych w Limanowej. Jest osobą energiczną i komunikatywną, dużą satysfakcję sprawia jej praca w zawodzie. Od dziecka związana ze sportem, uważa że “Ruch może zastąpić każde lekarstwo, ale żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu”. Prywatnie jest mamą i żoną . Wolny czas lubi spędzać aktywnie chodząc po górach, pływać i rekreacyjnie grając w siatkówkę.


 

 

Kierownik administracyjno-gospodarczy / W-ce dyrektor – mgr inż. Krzysztof Kądziołka

 

Ukończył studia techniczne na Politechnice Krakowskiej na kierunku Budownictwo oraz studia podyplomowe z zakresu BHP oraz Energetyki i Ochrony powietrza na AGH. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe jako inżynier w Polsce oraz za granicą, w branży budowlanej, w przemyśle motoryzacyjnym oraz automatyce przemysłowej. Posiada także doświadczenie w pracy nauczyciela przedmiotów zawodowych (nauczyciel kontraktowy) oraz jako pracownik samorządowy.
Zainteresowania to głównie nowoczesne budownictwo energooszczędne oraz odnawialne źródła energii. Wolne chwile spędza na wędrówkach górskich oraz jeździe na rowerze.


 

Pozostały personel przedszkola:

 

Pomoc kuchenna – Elżbieta Witecka

 

Ukończyła liceum zawodowe oraz policealne studium agrobiznesu. Prowadzi wraz z mężem gospodarstwo sadownicze. Matka dwóch synów. Jest osobą energiczną, komunikatywną lubiącą nowe wyzwania. Jej pasją jest gotowanie, szycie, prace w ogrodzie i czytanie książek. Cierpliwa, pogodna, łatwo nawiązująca nowe znajomości, lubiąca spędzać czas z dziećmi.

 

 


Szanowny użytkowniku! W ramach witryny stosujemy pliki cookie, aby móc świadczyć Ci usługi na najwyższym poziomie. Pliki cookie z naszej witryny internetowej nie gromadzą żadnych Twoich danych osobowych. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie.