Niepubliczne Przedszkole z oddziałami integracyjnymi im. św. Jana Pawła II w Łukowicy

Kadra Pedagogiczna oraz personel przedszkola

Choć najważniejsze w naszym przedsięwzięciu są dzieci,
to z całą pewnością nie bez znaczenia są osoby, które nad nimi sprawują opiekę.
Dlatego dbamy o to, by dobór osób zatrudnionych w naszym przedszkolu był wzorem dla innych.

 

Zespół Przedszkola im. św. Jana Pawła II tworzą osoby młode, wysoko wykształcone, kreatywne, pełne pasji i optymizmu. Nasi nauczyciele są profesjonalistami, posiadają dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie edukacji przedszkolnej.
W swojej pracy, wykorzystują najnowsze koncepcje i metody, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie.
Wszyscy nasi nauczyciele posiadają, wymagane przez MEN, uprawnienia zawodowe niezbędne do pracy w placówkach przedszkolnych oraz kwalifikacje i kompetencje do prowadzenia zajęć dodatkowych.
W swojej pracy realizują program edukacyjny zgodny z nową podstawa programową.

 

W skład zespołu sprawującego opiekę nad dziećmi wchodzą zatem doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin:

 

 

 

 

Dyrektor ds. nadzoru pedagogicznego / Właściciel – mgr Anna Trystuła
e-mail: anna44@interia.pl / przedszkolejanapawla2lukowica@gmail.com
tel.: 504405878

 

Ukończyła Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie na kierunku Pedagogika społeczno-opiekuńcza.
Posiada także ukończone studia na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna z muzyką oraz Ekonomia – Fundusze Unijne w rozwoju regionalnym i lokalnym.
Wieloletnie doświadczenie na stanowisku nauczyciel wychowawca, nauczyciel muzyki, nauczyciel rytmiki i tańca pozwoliły zdobyć bogate doświadczenie w danym zakresie oraz przyglądnąć się prawidłowemu funkcjonowaniu wielu przedszkoli.
Dzięki pracy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy oraz w Nowosądeckim Inkubatorze Przedsiębiorczości legitymuje się kilkunastoletnim doświadczeniem samorządowym.
Dysponuje odpowiednim doświadczeniem zawodowym, posiada kompetencje menadżerskie do zarządzania zespołem oraz wiedzę specjalistyczną wymaganą na powyższym stanowisku.
Wolne chwile poświęca na podróże, góry, rozwój taneczny, grę na instrumentach muzycznych, czytanie książek oraz pobyt z bliskimi.


 

 

 

 

Nauczyciel Wychowawca – mgr Karolina Dąbrowska

 

Z pasji i wykształcenia pedagog. Wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz w Staropolskiej Wyższej Szkole w Myślenicach. Swoje kilkuletnie doświadczenie zdobyła podczas pracy w żłobku i placówkach przedszkolnych w Krakowie.

Organizatorka zbiórek charytatywnych oraz współorganizatorka akcji #wdomusięnienudzę. Stawia na swój rozwój zawodowy i osobisty, ma na koncie kilka szkoleń pozwalających na ulepszenie swojej pracy i rozwijanie zainteresowań. Jest osobą energiczną i komunikatywną, kochającą ludzi.
Szczególną radość i satysfakcję daje jej praca z najmłodszymi. Interesuje się rozwojem społeczno-emocjonalnym dzieci.  Uwielbia podróże, a codzienny kontakt z dziećmi dostarcza jej niezliczoną ilość przygód oraz motywacji.
Nie lubi nudy, dlatego każdego dnia stara się wykorzystać swój potencjał, aby nigdy się nie pojawiała.
Uważa, że dzieci pozawalają nam rozwijać swoją kreatywność i uczą tego, czego nie nauczą nas dorośli. Wraz z dziećmi uwielbia tworzyć prace plastyczne i techniczne podczas których wszyscy świetnie się bawią. Obowiązkowym punktem dnia przedszkolaka jest spacer, który zaspokaja nie tylko potrzebę ruchu dziecka ale i dostarcza nowych wiadomości o świecie.
W życiu prywatnym kocha podróże oraz gotowanie.


 

 

Nauczyciel Wychowawca – lic Karolina Syktus

 

Studentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu na kierunku „Pedagogika” ze specjalnością „Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna”, II stopień.  Doświadczenie zdobyła podczas pracy w przedszkolu w Podegrodziu. Posiada również zdolności  z zakresu organizowania czasu wolnego (ukończony kurs animatora zabawy). Dodatkowo ma na swoim koncie kilka szkoleń dotyczących pracy z dziećmi.

Praca jest dla niej pasją. Tworzenie wyjątkowych miejsc, które pozwalają rozwijać się innym, stało się jej życiowym celem. Ogromną radość przynoszą jej sukcesy, które odnoszą dzieci, ich radość, uśmiech, szczerość, odkrywanie talentów. Uważa, że każde nawet najmniejsze zwycięstwa są motorem do dalszego działania. Stawia na nieustanny rozwój oraz zdobywanie nowych umiejętności.

W wolnym czasie lubi podróżować, odkrywać nowe miejsca, czytać, spędzać czas z rodziną.


 

Nauczyciel Wychowawca – mgr Olga Batko

Jest absolwentką uczelni Jana Kochanowskiego w Kielcach, na której ukończyła studia magisterskie w zakresie Pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Posiada także tytuł licencjata z dziedziny Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, który uzyskała w Wyższej Szkole Ekonomii Turystyki i Nauk Społecznych w Kielcach. Swoje doświadczenie zdobywała między innymi jako opiekun w Samorządowym Przedszkolu w Ćmielowie, a także jako wychowawca na koloniach organizowanych przez ZHP i Caritas. Na poprzednim stanowisku pracowała jako starszy wychowawca w Niepublicznej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej “Przystań” w Małachowie. Uwielbia podróże, literaturę obyczajową oraz aktywne spędzanie czasu.


 

Nauczyciel Wychowawca – mgr Danuta Psonak

 

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu na kierunku Pedagogika – Wychowanie przedszkolne z terapią pedagogiczną licencjat oraz Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna studia magisterskie. Wzięła udział w Międzynarodowych Konferencjach Pedagogicznych Kół Naukowych pt. „Aktualne problemy pedagogiki” oraz „Różne konteksty pracy zawodowej pedagoga”. Możliwość wygłoszenia referatu, a także poznania opinii nauczycieli na temat założeń systemów wychowawczo – dydaktycznych w innych krajach dała jej szersze spojrzenie na edukację, bariery i szanse rozwoju małych dzieci. Dodatkowe szkolenia i kursy medyczne pomagają jej w codziennym radzeniu sobie z własnymi emocjami by zachować spokój gdy dzieci nas potrzebują. Posiadane wykształcenie i doświadczenie zawodowe na stanowisku nauczyciela wychowawcy daje jej niezmierną radość i satysfakcję w swoim życiu. Bardzo lubi zajęcia ruchowe, umuzykalniające, przyrodnicze, spacery, wycieczki (Animator czasu wolnego, kierownik i wychowawca wypoczynku dzieci i młodzieży). Kocha ludzi i pracę z dziećmi, jest pełna energii i chęci ciągłego uczenia się nowych rzeczy od osób z którymi współpracuje. Jej zdaniem „Uśmiechnięty nauczyciel może zmienić świat a życzliwość, szczerość, chęć niesienia pomocy ludziom i zwierzętom to cenny dar”. Wolny czas przeznacza na rodzinę, wycieczki w góry i poznawanie piękna naszego regionu. Wieczory spędza z książką lub filmem, a także na spotkaniach i rozmowach ze znajomymi z dawnych lat .


 

 

 

Nauczyciel Wychowawca – mgr Jolanta Ogrodzka

 

Absolwentka edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Ukończyła również studia magisterskie w Staropolskiej Szkole Wyższej w Myślenicach na kierunku Pedagogika specjalność Edukacja Wczesnoszkolna i przedszkolna. Ukończyła wiele kursów, szkoleń i warsztatów, m.in. kurs wychowawcy wypoczynku, szkolenie dotyczące aktywnych metod pracy z dzieckiem ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi, kreatywnych technik plastycznych w edukacji i terapii dzieci i młodzieży oraz tytuł trenera I stopnia Sensoplastyka ®
Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła podczas pracy w niepublicznym przedszkolu ekologicznym w Krakowie jako wychowawcza oraz realizując „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” w ramach Projektu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Ponadto ukończyła Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu. W pracy z dziećmi dużą rolę przykłada do edukacji plastycznej, która rozwija dziecko w wielu aspektach, a także wyzwala w nich kreatywność i wyobraźnię.
Każdy wolny czas spędza chodząc po górach, głównie po szlakach Bieszczadzkich i Beskidu Wyspowego.


 

 

 

 

Nauczyciel Wychowawca – mgr Renata Kula

 

Jej praca jest jej pasją i spełnionym marzeniem z dzieciństwa. Jako mała dziewczynka uwielbiała bawić się w szkołę, a na pytanie: „Kim będziesz w przyszłości?” bez zastanowienia odpowiadała: nauczycielką! I pomimo upływu lat, jej odpowiedź wciąż pozostaje niezmienna.
Ukończyła studia magisterskie i licencjackie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z diagnozą i terapią pedagogiczną oraz dodatkowo kolejne studia licencjackie na kierunku Pedagogika specjalna o specjalności oligofrenopedagogika na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Szczególnie bliskie są jej zagadnienia związane ze spektrum autyzmu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała jako nauczyciel wspomagający w przedszkolu integracyjnym oraz wolontariusz w przedszkolu specjalnym gdzie prowadziła sesje zabawowe z dziećmi. Wciąż wzbogaca swoją wiedzę i umiejętności biorąc aktywny udział w wielu kursach, np. Sensoraki. Jak wspierać rozwój integracji sensorycznej u dzieci?,  ImproVszkole – nauczanie poprzez doświadczenia artystyczne.
Fascynują ją podróże i poznawanie nowych miejsc. Pasjonuje się również teatrem, z którym będzie chciała zapoznać swoich podopiecznych


 

Nauczyciel Wychowawca – lic. Aleksandra Mamak

 

Zawód nauczyciela wybrała nie bez kozery- odkąd sięga pamięcią chciała się spełniać w tym zawodzie. Absolwentka wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej na Wyżej Szkole Nauk Społecznych Pedagogium w Warszawie. Kontynuuje swoją ścieżkę edukacyjna, starając się o tytuł magistra na Uniwersytecie Rzeszowskim z filią w Limanowej. Doświadczenie zdobywała podczas pracy na stanowisku pomocy nauczyciela w przedszkolu na terenie powiatu limanowskiego. Jest osobą uśmiechniętą, energiczną i empatyczną. Z nią dzieci nigdy się nie nudzą, często śpiewają, tańczą i tworzą ciekawe prace plastyczne, od czasu do czasu razem coś upichcą. Jest osobą łatwo nawiązującą kontakty. Rozwój osobisty to ważny element jej życia, nie boi się podejmować wyzwań, praca z dziećmi to dla niej spełnienie marzeń. Od zawsze powtarza, że nie ma nic cudowniejszego niż możliwość kształtowania młodych charakterów. Kocha zwierzęta i gotowanie. W wolnym czasie lubi czytać książki, chodzić na długie spacery oraz grać w koszykówkę.


 

Pomoc nauczyciela – Justyna Biedroń

 

Jest studentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim/ Filia Limanowa. Posiada Kurs Asystenta Nauczyciela Przedszkola z elementami pierwszej pomocy. Doświadczenie zawodowe zdobyła podczas praktyk studenckich w przedszkolach i szkołach podstawowych oraz pracując jako niania. W swojej pracy za cel stawia sobie poznanie indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Praca z dziećmi daje jej ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia. Uwielbia w dzieciach ich ciągłą chęć odkrywania świata, a praca w przedszkolu daje jej możliwość odkrywania razem z nimi nowych i ciekawych rzeczy. Największe zainteresowanie związane z dzieckiem to jego emocje. Twierdzi, że jej spokojne i wrażliwe podejście pomaga to odkryć. W swojej pracy podąża za słowami Janusza Korczaka: „Aby zrozumieć dziecko i jego świat, trzeba na ten świat spojrzeć jego oczyma i z jego perspektywy”. Jest przekonana, że praca w przedszkolu da świetne doświadczenie i przygotowanie do zawodu nauczyciela. Wolny czas chętnie spędza na zwiedzaniu nowych miejsc, spacerach czy słuchaniu muzyki.

 

 

 

Pomoc nauczyciela – lic. Ewelina Cięciel-Bober

 

Pani Ewelina to absolwentka ZSOiZ w Limanowej.
Obecnie studiuje na WSB w Nowym Sączu.
Od września 2018 roku pracuje w przedszkolu na stanowisku: pomocnik nauczyciela / wychowawcy klasy.
Ukończyła szkolenie z zakresu: Melorytmicznej koncepcji wspomagania nauki czytania oraz edukacji muzycznej.
Pasja to pogłębianie wiedzy z zakresu języka angielskiego, rysunek zwłaszcza ołówkiem oraz fotografia.
Wolny czas spędza aktywnie jeżdżąc na rowerze.


 

 

 

Pomoc nauczyciela – Wioleta Tokarz

 

Ukończyła szkołę branżową i trzy letnie praktyki. Jest osobą energiczną, uśmiechniętą, lubiącą nowe wyzwania. Jej pasją jest sport, muzyka, podróże. Uwielbia spędzać czas z dziećmi.


 

Nauczyciel gimnastyki korekcyjnej – lic. Gabriela Mrówka

 

Od kilku lat nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej. Ogromna miłośniczka wszelakich sportów. Swoją energią i uśmiechem zachęca dzieci do uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego trybu życia. W 2020 roku ukończyła studia podyplomowe z zakresu gimnastyki korekcyjnej, tańca i rytmiki. Oprócz tego możemy ją spotkać na basenie, ponieważ udziela lekcji pływania.  Każdą wolną chwilę stara się spędzać aktywnie jeżdżąc na rowerze oraz pływając. Jej największą pasją jest taniec w zespole regionalnym.


 

Nauczyciel języka angielskiego – mgr Anna Śmiałek

 

Nauczycielka języka angielskiego, prowadząca szkołę Easy English Anna Śmiałek. Absolwentka kierunku filologia angielska z językiem rosyjskim Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Ukończyła również studia magisterskie na kierunku metodyki nauczania języka angielskiego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała w szkołach publicznych, językowych i przedszkolach na terenie powiatu limanowskiego oraz nowosądeckiego. W trakcie studiów i po studiach licencjackich pracowała również w College of International Education (CIE) w Oxfordzie w Wielkiej Brytanii gdzie prowadziła kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych z całego świata. Ponadto pracowała z młodszymi podopiecznymi jako asystent nauczyciela w Small World Montessori w miejscowości Kennington, Anglia. W latach 2016-2018 pełniła funkcję wychowawcy i lektora języka angielskiego na letnich obozach językowych. Doświadczenie to wzbogaciło ją o szereg cennych umiejętności i odświeżyło podejście do nauczania. Cechuje ją elastyczność pracy oraz umiejętność dostosowania się do indywidualnych potrzeb ucznia. W pracy z dziećmi dużą rolę przykłada do przyjaznej atmosfery, zastosowania gier i urozmaicania zajęć. Pani Ania jest niezwykle entuzjastycznie nastawiona do nauczania języka i bardzo angażuje się w swoją pracę. Jest otwarta na ludzi i nowe wyzwania.


 

Logopeda, neurologopeda – mgr Kinga Zając

 

Pracę w zawodzie rozpoczęła w 2014 roku, od tego czasu stale poszerzając swoją wiedzę i doświadczenie. Bierze udział w licznych szkoleniach. Prowadzi prywatny gabinet logopedyczny.
Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi z Autyzmem, zespołem Aspergera, zespołem Downa, alalią, opóźnionym rozwojem mowy, wadami wymowy, wadami genetycznymi, niepełnosprawnością intelektualną oraz z dziećmi niesłyszącymi. Prowadzi.
Prowadzi również terapię dzieci z dysleksją, jąkającymi się oraz zajęcia z nauki czytania metodą sylabową oraz terapię ręki.
Prywatnie mama dwójki dzieci.
Logopedia to jej wielka pasja.


Pozostały personel przedszkola:

 

Pomoc kuchenna – Elżbieta Witecka

 

Ukończyła liceum zawodowe oraz policealne studium agrobiznesu. Prowadzi wraz z mężem gospodarstwo sadownicze. Matka dwóch synów. Jest osobą energiczną, komunikatywną lubiącą nowe wyzwania. Jej pasją jest gotowanie, szycie, prace w ogrodzie i czytanie książek. Cierpliwa, pogodna, łatwo nawiązująca nowe znajomości, lubiąca spędzać czas z dziećmi.

 


Szanowny użytkowniku! W ramach witryny stosujemy pliki cookie, aby móc świadczyć Ci usługi na najwyższym poziomie. Pliki cookie z naszej witryny internetowej nie gromadzą żadnych Twoich danych osobowych. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie.