Niepubliczne Przedszkole z oddziałami integracyjnymi im. św. Jana Pawła II w Łukowicy

Misja Przedszkola

Misja:

Misją naszego przedszkola jest nieustanne tworzenie bezpiecznego, przyjaznego i radosnego miejsca, do którego dzieci będą przychodzić chętnie, a przede wszystkim z uśmiechem na twarzy jak do pełnego miłości drugiego domu.

Zamierzenia:

Chcemy, by serdeczność, ciepło i akceptacja były nieodzownym elementem, z jakim kojarzy się nasze przedszkole. Jesteśmy bowiem świadomi, że tylko w takiej atmosferze dzieci będą czuły się spokojne i szczęśliwe, pozwolą nam stać się ich dyskretnymi przewodnikami w budowaniu pierwszych relacji społecznych, cierpliwym w pokonywaniu trudności, kształtowaniu własnej osobowości i radosnym odkrywaniu świata.

Cele:

Dążymy do wszechstronnego rozwoju każdego dziecka pod względem poznawczym, ruchowym, emocjonalnym i społecznym.

Fundament:

U podstaw naszej wspólnej pracy leży przekonanie, że każde dziecko jest niepowtarzalne, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Każde ma inne potrzeby, inny temperament, inny zasób umiejętności i zdolności. Duże znaczenie ma więc dla nas indywidualne podejście nauczyciela do każdego przedszkolaka. Staramy się dostosowywać wybierane przez nas metody i sposoby oddziaływania pedagogicznego do potrzeb i zasobów rozwojowych każdego wychowanka – tak, by każde dziecko pracowało na miarę swoich umiejętności, miało szansę osiągnąć sukces i wykorzystać maksimum swoich możliwości.

Idea:

Chcąc zapewnić dzieciom jak najlepszy start na następnym etapie edukacyjnym, dużą wagę przywiązujemy do tego, by wyposażyć je w solidne podstawy intelektualne i emocjonalne. Inspirując maluszki do aktywności twórczej i poznawczej, wspierając, lecz nie wyręczając, staramy się, by opuściły progi naszego przedszkola jako osoby pełne radości i optymizmu, ciekawe świata, świadome swojej wartości i przepełnione wiarą we własną moc budowania świata.